DIY: Magiczne, świąteczne gwiazdki

IMG_6752-00101

Święta, święta coraz bliżej! A razem ze świętami czas na ubieranie choinek i całych domów we wszelkiego rodzaju ozdoby. Jeżeli chodzi o wystrój naszego miejsca, to odkąd pamiętam pozostaję przy idei minimalizmu, prostoty i stonowanych barw, więc w tym roku oprócz światełek, dwuletniego świerczku z OBI i srebrnych bombek dołączą “porcelanowe” gwiazdki. Z tego właśnie powodu przynoszę dziś przepis na sympatyczną masę plastyczną, zwaną “suchą porcelaną”.

IMG_6619-00101

Do wykonania masy potrzebne będą:

  • skrobia ziemniaczana;
  • klej wikolowy;
  • oliwka dla dzieci.

Dodatkowo przyda się miska, łyżka, wałek oraz foremki do wycinania pierniczków i kawałek sznurka (u mnie zwykły do suszenia prania), a jeżeli ktoś ma problemy ze skórą rąk, polecam wyposażyć się również w rękawiczki, ponieważ może nam się ona strasznie przesuszać.

Zrobienie masy jest bardzo proste. Zaczynamy od wsypania do miski pięciu* w miarę płaskich łyżek skrobi ziemniaczanej, do tego dodajemy taką samą ilość kleju i mieszamy razem dolewając około jedną niepełną łyżkę oliwki. Teraz wystarczy dokładnie wszystko zagnieść jak ciasto. Jeżeli masa będzie przyklejać się do rąk, wystarczy dodać odrobinę skrobi.

Po wyrobieniu masy porcelanowej najlepiej od razu zabrać się za tworzenie ozdób, ponieważ ma ona tendencje do przesychania, co może utrudnić zabawę (można zawinąć ją w folię i  zostanie wilgotna trochę dłużej).

*Z takiej ilości wyszło mi 36 ozdób wielkości ok. 6 centymetrów.

IMG_6779-00101

IMG_6774-00101

IMG_6803-00101

Advertisements
Posted in: DIY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s